Ze života oddílu

Nový trenér v tenisovém klubu Mikulov

08.06.2017 22:13

Rádi bychon vám oznámili, že jsme do našeho klubu přijali nového trenéra pana Jiřího Zichu, který se bude věnovat hlavně dětem a v případě zájmu také dospělým. S tímto souvisí změny, které se týkají především platby za tenisovou výuku. Platba nebude nadále probíhat přes trenéra, ale přes tenisový klub, který vám vystavý doklad o zaplacení dle odehraných hodin.

Také očekáváme návrat trenéra pana Aleše Bedřicha, který se zotavuje po zranění kolene.

Závěrečný turnaj dětí TK Mikulov

03.10.2016 21:04

První říjnovou sobotu se sešly děti Tenisového klubu v Mikulově na kurtech, aby mezi sebou změřily své síly. Turnaj jednotlivců klubu proběhl ve třech věkových kategoriích - minitenis (ročníky 2009, 2010), babytenis (2007,2008) a mladší žáci (2004,2005,2006).

Počasí nám přálo, bylo krásné babí léto. Dopolední hodiny byly vyhrazeny pro první dvě jmenované kategorie, odpoledne po obědě se pak sešli mladší žáci a žákyně.

Trenérský a organizační tým v jednom (Kubrycht, Brychta, Schmid) si pochvaloval hojnou účast. Zde jsou počty zúčastněných:

- mini - 20 účastníků

- baby - 10 účastníků

- žáci - 6 účastníků

- žákyně - 11 účastnic

Celkový počet 47 soutěžících je tak velmi hezkým číslem.

Přišel také velký počet rodičů, kteří fandili, jak to jenom šlo. Pro některé z dětí šlo možná o první turnajovou zkušenost, jiné jsou již ostřílenými bojovníky z mnoha předchozích zápasů. Došlo na úsměvy i slzičky, podle toho, jak se komu dařilo. A výsledky? Zde jsou vždy první tři v každé z kategorií:

Minitenis - 1. Laššan Radek, 2. Šmidová Nina, 3.Bucňák Adam

Babytenis - 1. Fuis Alex, 2. Brychta Tomáš, 3.Kovacs Adam

Mladší žáci - 1. Imrišek Lukáš, 2. Jón Mikuláš, 3. Čížek Adam

Mladší žákyně - 1. Brucháčková Anna, 2. Židelová Viktorie, 3. Holubová Karolína

Ve fotogalerii jsou umístěny momentky z této povedené akce.

Touto cestou bychom také rádi poděkovali finančnímu sponzorovi celého turnaje. Tím je Jihomoravský kraj. JM kraj poskytl dotaci jednak na trenérské pomůcky, které budou využívány trenéry (potažmo dětmi) v dalších letech, ale také na ceny do tohoto turnaje.  

Za organizační tým

Kamil Čížek


Poděkování

03.10.2016 21:01

Chtěli bychom vyjádřit díky PhDr. Iloně Žiškové Vágnerové za pomoc při zpracování žádosti o dotace z Jihomoravského kraje na trenérské pomůcky a ceny do turnaje TK Mikulov, který zdárně proběhl dne 1.10.2016.

Turnaje dětí pod hlavičkou ČTS

17.09.2016 21:21

S potěšením mohu napsat, že se rozšiřuje pomaličku počet dětí, které hrají nejen soutěže družstev za TKM, ale jezdí také na turnaje jednotlivců. Pro sportovní růst dětí je to bezpochyby důležité a i touto cestou chci povzbudit rodiče dětí, kteří uvažují o budování tenisové výkonnosti svých dětí ... jezděte na turnaje jednotlivců.

Není vždy nejdůležitější hledisko okamžitě vítezit. Ale je fajn, aby děti na turnaje jezdily a získávaly zkušenosti. Platí zde okřídlené "co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš :)".

V letošním roce se již minimálně na jednom turnaji (ale většinou na více) objevují tito naši svěřenci: Ivičičová Hana, Konešová Karin, Štěpánová Nicole, Židelová Terezie, Brucháčková Anna, Čížek Adam, Židelová Viktorie, Fuis Alex, Brychta Tomáš.

Zatím nejhezčí úspěch má na svém kontě Brucháčková Anička, které se podařilo vyhrát turnaj kategorie D na ŽLTC Brno začátkem září. Gratulace.

Konkrétní počínání dětí je možné vidět na webových stránkách Českého tenisového svazu - www.cztenis.cz

Jsem rád, že trenéři děti motivují i k turnajům jednotlivců a dětem přeji dobrý tenisový růst v mnoha zápasech, které je čekají.

za výbor TKM - Kamil ČížekTurnaj dětí Tenisového klubu Mikulov

17.09.2016 21:12

Na sobotu, 1.10.2016, naplánoval trenérský tým dětí turnaj pro věkové kategorie minitenis, babytenis a mladší žáci.

První dvě jmenované kategorie mají začátek turnaje naplánován na 8 hodin, mladší žáci pak začnou v době poobědové - ve 13 hodin.

Sponzorem tohoto turnaje je Jihomoravský kraj, který poskytl dotaci na míčky pro turnaj a ceny pro naše ratolesti. Budeme se tešit na hezké sportovní výkony a bude hezké, když přijdou fandit nejen rodiče dětí. Těšíme se na první říjnovou sobotu.

Fišerův memoriál - turnaj čtyřher

17.09.2016 21:06

V sobotu, 24.9.2016, se uskuteční tradiční turnaj TKM. Turnaj čtyřher je určen členům klubu a jejich přátelům. Přihlášky je možné podávat u organizátorů turnaje - Františka Vlasáka a Jiřího Šlangera. 

Původní termín byl přesunut z technických důvodů o týden. Organizační tým se již nyní těší na hojnou účast. Doufejme, že i počasí bude prima.

Tenisové kempy

28.08.2016 17:13

V měsíci srpnu jsme tradičně uspořádali tenisový kemp mládeže.

Letos jsme chtěli dát šanci i mladým tenistům do sedmi let, proto byla první část kempu ve dnech 17.-19. srpna věnována pouze jim. Zúčastnilo se 24 dětí, treninky byly zaměřeny na zdokonalování jednotlivých tenisových úderů pod vedením trenérů Kubrychta, Schmida a Hečka. Trénovalo se vždy od osmi do dvanácti hodin s přestávkou na svačinu. Po skončení tréninku si rodiče děti vyzvedli. Děti byly rozděleny do šesti skupin dle výkonnosti, na kurtech byly vždy tři skupiny a volný čas u zbývajících skupin byl vyplněn hrami se zaměřením na fyzickou zdatnost pod pedagogickým dohledem paní Schmidové.

Ve dnech 22.-26. srpna se uskutečnil tenisový kemp starších dětí ve věku osm až čtrnáct let. Také této části kempu se zúčastnilo 24 dětí, z větší části závodních hráčů, kteří už mají zkušenosti se soutěžemi družstev či jednotlivců. Tímto směrem byly zaměřeny tréninky, t.j. nácvik herních situací, zdokonalení jednotlivých úderů. Tréninky vedli trenéři Kubrycht, Schmid a Brychta. Trénovalo se dvoufázově. Volný čas byl vyplněn opět činností na zlepšení fyzické kondice. Tuto část zajistily pedagožky paní Nováková a paní Hájková. Děti měly zajištěny svačiny, na obědy jsme chodili do jídelny gymnázia - mimochodem kvalitní obědy :).

Dík za klidný průběh kempů patří i správci tenisových kurtů panu Pavlíkovi. Na závěr kempu byly uspořádány turnaje. U menších tenistů ve dvouhře a u větších ve čtyřhře. Každý účastník kempu byl odměněn poháry či medailemi a věcnými cenami.

Zájem o naše tenisové kempy je značný. Škoda, ale nemohli jsme při omezených kapacitách ani všem vyhovět.

Touto cestou bych chtěl poděkovat výboru TKM za pomoc. Velké díky patří městu Mikulov, bez jehož finanční pomoci by se akce v tomto rozsahu nemohla uskutečnit.

Kubrycht Čeněk - vedoucí kempu

Turnaj v mixu

27.08.2016 17:00

V sobotu 27.8. pořádal náš klub v pořadí již 5. ročník Double mix.

Zahájení turnaje bylo v 9 hodin ráno a asi to byl jeden z důvodů, proč se turnaje zúčastnily pouze 4 hráčky. 

Nezbylo než nahradit dvě hráčky dvěma hráči. Hrálo 6 týmů, systémem každý s každým. Každému hráči se sčítaly výsledky z 5 zápasů.

Konečné pořadí: 

1. Monika Vočková,  Jaroslav Petr

2. Václav/a Konečný/á, Pavel Vočka

3. Jitka Švestková, Marek Václavík.

 

Turnaj probíhal až do vyhlášení výsledků v pohodě. Stížnost jednoho z účastníků turnaje /skončil na posledním místě/, že nebyly do výsledků zahrnuty všechny parametry, bude projednán ve výboru TKM, který bude zasedat příští úterý při otevřenými dveřích.

 

Přítomni diváci /zúčastnili se společného obědu/ se shodli na tom, že turnaj měl vysokou úroveň. A skutečně spousta míčků skončila za 4m plotem.

Po poradě se správcem doporučila veřejnost přímo nominovat některé účastníky do hl. podzimního turnaje, kterým je Fišerův memoriál -  so 17.9.2016.

A tak letos poprvé tento turnaj zpestří nejméně 4 mix páry, které nemají jiné ambice, než rozcvičit favority a uvědomit si, že jejich místo na těchto prestižních turnajích spíše není.

 

Na snímku ze sobotního turnaje - najdete ve fotogalerii z roku 2016, poznáváme zprava J.Crhana s cenou za včasný příchod na turnaj /láhev archivního vína/, ke které vznesl jmenovaný

poznámku, že "proč mu to dávají, když ta flaška už není vratná" :)

Mix turnaj byl ukončen sborovým: NASHLE v so 24.9. NA TURNAJI PRAVDY!

Výsledky soutěží družstev dětí TKM

07.07.2016 16:49

Tenisový klub Mikulov se věnuje letos zhruba 80 dětem. Z tohoto počtu bylo 25 dětí zapsaných na soupiskách družstev, které reprezentují klub v krajských soutěžích. Děti se letos účastnily soutěží družstev v kategoriích mladší žáci (ročníky 2004, 2005, 2006), babytenis (ročníky 2007, 2008) a minitenis (ročníky 2009, 2010).

Družstva hrála ve skupinách po 5-7 účastnících. Děti byly připravovány týmem trenérů ve složení Čeněk Kubrycht, Miroslav Brychta a David Schmid.

Na mnoha dětech je vidět chuť po výkonnostním růstu. Tato chuť se odrazila také v intenzitě tréninků i příprav na zápasy. Postupně nastavovaná koncepční práce s dětmi přinesla v roce 2016 příjemné výsledky právě v konečném umístění našich družstev.

Mladší žáci TKM poprvé postoupili o třídu výše, v konečném pořadí své skupiny zvítězili. Blahopřejeme. 

Bybytenisté svou účastí také rozhodně nezklamali. Sice skončili ve skupině na šestém, předposledním místě, ale mnoho zápasů bylo velmi vyrovnaných. A zkušenosti, které děti získaly, se budou v dalších letech jistě zúročovat.

Minitenisté ... to je pro náš klub nová, krásná kapitola. Jsme rádi, že i tuto kategorii začínáme obsazovat. Postup ze skupiny do krajského finále unikl dětem v této kategorii jen o vlásek. Rozhodl jeden jediný zápas. Škoda, že nám jedna důležitá hráčka v tomto momentě chyběla - nemohla hrát ze zdravotních důvodů. Ale i tak je vystoupení v této kategorii šancí a povzbuzením do budoucna. Minitenisté obsadili nakonec solidní střed tabulky.

Konkrétní výsledky družstev:

Mladší žáci - https://www.cztenis.cz/mladsi-zactvo/druzstva/sezona/2016/soutez/5289

Babytenis - https://www.cztenis.cz/babytenis/druzstva/sezona/2016/soutez/5355

Minitenis - https://www.cztenis.cz/minitenis/druzstva/sezona/2016/soutez/5369

Rádi bychom touto cestou poděkovali za podporu nejen v soutěžích družstev našemu největšímu dlouhodobému partnerovi - tím je město Mikulov. Vážíme si podpory ze strany města Mikulov. 

JARO OPEN 2016

15.05.2016 16:52

VÝSLEDKY turnaje JARO OPEN - dvojice bez rozdílu věku /14.5.- 19.ročník/

1. V.Martincová + J.Petr

2. J.Šilinek+ J.Martinec /oba z Pavlova u Mikulova 

3. M.Novák+P.Novák 

4. V.Pleva +M.Václavík/+střídající Z.Tureček /


Turnaje se nezúčastnil tenisový spiderman J.Crhan a tak poslední místo zůstalo neobsazeno.

Nejvíc překvapili staří bardi  F.Vaněček + J. Šlanger /spolu 140r/, že dokázali přehrát dvojici mladíků  P.Ivičič+V.Konečný /72r./.

Na závěr turnaje president klubu M.Novák vyslovil přání, aby se někteří účastníci věnovali více životosprávě a sportování, aby se nemusela po jejich hře vždy dosypávat antuka.

Turnaj Jaro Open

11.05.2016 16:06

Dne  14.5.2016  v 8.30.oo hod./ sobota /  se uskuteční devatenáctý ročník tenisového turnaje v double o nejlepší tenisovou dvojici města MIKULOVA  a okolí. Kategorie do 90let, do 120 let  a nad 120 let.

Sponzoři              - Vínařství Volařík, Šilinek , Pleva, Lípa.

Místo konání       - TKM  Na Doležalce

Losování             - 14.5.2016 v 8.30 hodin

Startovné            - 100-150 Kč na osobu (upřesníme na místě)

Občerstvení        - zajištěno   

Hlavní rozhodčí  - JUDr. Novák Milan, JUDr. Bachan, Ing. Hapala

Ředitel turnaje    - JUDr. NOVÁK  Milan

Vítězové z loňska -  do 90 let - Vlasák O.-Petr J., do 120 let - Novák M.- Šilinek, nad 120 let-Šlanger- Janda


Soutěže dětí začaly

11.05.2016 15:27

Jako každým rokem, i letos jsme v klubu přihlásili děti do krajských soutěží družstev. Máme družstva v kategoriích minitenis, babytenis a mladší žáci.

Jak soutěže fungují?

V kategorii mladších žáků hrají za družstvo vždy 4 chlapci a 2 děvčata. Každý si odehraje jednu dvouhru za své družstvo. A následně jěště jednu čtyřhru. Celkem se tedy odehraje 9 zápasů proti druhému týmu v daný soutěžní den. Mladší žáci jsou letos ve skupině dalších 6 družstev z Brna.

V kategorii babytenis hrají vždy 4 děti (nerozlišuje se na chlapce a děvčata). A opět si každý odehraje jednu dvouhru a jednu čtyřhru. Celkem tak odehrají 6 zápasů. Babytenisté mají v tabulce také 6 dalších družstev. Složení měst je pestřejší.

A konečně v kategorii minitenis hrají také 4 děti. Ovšem mají kratší počítaní sad, jen na body a každé z dětí hraje dvě dvouhry. Čtyřhry se v této kategorii nehrají. Naše družstvo má letos další 4 soupeře v tabulce.


Odkazy na výsledky dětí uvádím níže. V průběhu května a června budou odehrány všechny zpasy. Můžete shlédnout počínání mikulovských tenisových nadějí.


Zatím hráli již dvě své utkání naši mladší žáci. A jsou úspěšní ve svém snažení. Tak budeme fandit dále a těšit se na další výsledky.


Mladší žáci - www.cztenis.cz/mladsi-zactvo/druzstva/sezona/2016/soutez/5289

Babytenis   - www.cztenis.cz/babytenis/druzstva/sezona/2016/soutez/5355

Minitenis     - www.cztenis.cz/minitenis/druzstva/sezona/2016/soutez/5369


Brigády 2016

14.03.2016 16:20

Již je možné domlouvat se na brigádách se správcem, který letos práci organizuje. Kontakt na něj vidíte na těchto stránkách. Budeme rádi za hojnou účast. 17.3.2016 se již bude navážet ke kurtům nová antuka, od té doby možno začít připravovat kurty i jejich okolí.

Valná hromada na jaře 2016

20.01.2016 10:40

Upozorňujeme všechny členy klubu, že se blíží termín pravidelné valné hromady (VH). O termínu budete všichni s předstihem informováni elektronickou cestou. Obdržíte pozvánku. Za výbor jste všichni nejen zváni, ale i očekáváni. Minimálně velkou motivací pro každého může být to, že od termínu VH budeme intenzivně řešit pravidelné rezervace kurtů. Budeme také řešit brigádnické závazky každého člena. A zřejmě další a další věci.

Za výbor - Kamil Čížek

Mimořádná valná hromada

01.11.2015 00:00

Dne 30.10.2015 proběhla v prostorách Tenisového klubu Mikulov mimořádná valná hromada. Zde předkládáme usnesení. Dokumenty týkající se výstupu z této valné hromady naleznete ve složce dokumenty klubu.

Usnesení z mimořádné Valné hromady Tenisového oddílu Mikulov
konané dne 30.10.2015 v klubovně TOM, v areálu Na Doležalce, Mikulov 692 01
Program mimořádné VH:

1) Zahájení 2) Návrh novely Stanov TOM s ohledem na Občanský zákoník- Zákon 89/2012 Sb.3) Potvrzení volby orgánů TOM4) Diskuse5) Usnesení6) Závěr

1/ Valnou hromadu zahájil předseda p. Novák, přivítal členy TOM. Konstatoval, že z celkového počtu 68 členů se dnešní VH zúčastnilo 48 členů s hlasem rozhodujícím, což je 70 %, a VH je schopna se usnášet.
2/ JUDr. Bachan  seznámil přítomné s novým návrhem novely Stanov s ohledem na nový OZ - Zákon 89/2012 Sb. vypracovaný výborem TOM.   
3/ Potvrzení volby orgánů  TOM - v souvislosti s novelou stanov TOM, mimořádná valná hromada potvrdila dvouleté volební období výkonného výboru a revizní komise zvolených na VH dne 13.3.2015, konané v restauraci Svatý Urban, ul. Pavlovská 27, Mikulov 692 01, tedy na období 2015-2016 takto- schváleno 48  hlasy :

Výkonný výbor TOM:                                                                         
JUDr. Novák Milan  - předseda                                                     
Ing. Šlanger Jiří - místopředseda                                                 
Ing. Bursík Emil - ekonom                                                                      
JUDr. Bachan  Jan - člen výboru
Mgr. Vlasák František - člen výboru
Bc. Čížek Kamil - člen výboru
Florián Michal - člen výboru

Revizní komise TOM:
Mgr. Crhan Jaromír - předseda RK
Mgr. Tureček Zbyňek - člen RK
Ivičičová Petra - členka RK

4/ Z diskuse vyplynuly tyto závěry k usnesení mimořádné valné hromady /dále jen  MVH /.      
a) MVH  schvaluje novelu stanov doplněnou o název Tenisový klub Mikulov, spolek / TKM /
b) MVH schvaluje změnu volebního období ze dvou na čtyřleté, jak pro výbor, tak i revizní komisi
c) MVH schvaluje jednací a volební řád TKM
d) MVH ukládá výkonnému výboru zabezpečit plný zápis do veřejného rejstříku Krajského soudu Brno, včetně vložení stanov upravených stanov - termín do konce roku 2015.
e) MVH pověřuje JUDr. Nováka Milana k provedení všech úkonů spojených s registrací stanov spolku a jejich případných změn a oprav ve smyslu ustanovení občanského zákoníku u rejstříkového soudu.

5/ Usnesení přednesl v tomto znění Ing. Šlanger Jiří a bylo schváleno 48 hlasy.

6/ Závěr - předseda poděkoval všem za účast a jednání ukončil .

V Mikulově dne 30.10.2015 

Informace o tenisovém kempu 2015

28.09.2015 07:50

I v letošním roce jsme navázali na tradici tenisových kempů, která začala v roce 2005. První ročníky probíhaly bez pomoci města Mikulova a byli jsme odkázáni pouze na vlastní zdroje, což se projevilo v kvalitě tréninků. V posledních šesti letech, kdy nám finančně pomáhá město Mikulov, jde kvalita tenisových kempů nahoru a jsou oddíly, které nám naši současnou situaci závidí :) . Jejich děti by se rády zúčastnily našich tenisových kempů. Jsme rádi, že můžeme v tenisových kempech pracovat alespoň s částí naší mládeže. Rok od roku je zájem větší a tak jsme nuceni pracovat s dětmi ve věku osm až čtrnáct let a to převážně s dětmi, které pravidelně trénují a hrají soutěže. Letošního kempu se v srpnu zúčastnilo 25 dětí, které byly rozděleny do šesti skupin podle věku a výkonnosti. Oproti jiným ročníkům se na minimum omezila mimotenisová činnost ( spol. hry ) a pozornost byla věnována kondiční přípravě.

Organizační tým pracoval v tomto složení:
Čeněk Kubrycht - šéf trenér a organizátor projektu - trenér III.třídy
David  Schmid - trenér III.třídy
Miroslav Brychta - trenér III.třídy
Kristýna Bachanová - trenérka III. třídy
Sabina Šabanovič - trenérka III.třídy
Zdeňka Nováková- pedagogický dozor
Vladimíra Brucháčková-Závodná  - pedagogický dozor
Zbyněk Pavlík - správce


Každý z trenérů měl připravenou vlastní osnovu tréninkové práce a pracoval s každou skupinou.

Zaměření tréninků:            
základní údery
práce na síti - voleje, smeče
nabíhané údery
halfvoleje
čopované údery
podání
nácvik herních situací

Tréninky probíhaly dvoufázově a v letošním roce jsme se zaměřili také na zvýšení fyzické kondice. Proto jsme zařadili do tréninku jízdu na kole a běh na dlouhou vzdálenost. Součástí tohoto programu byla i soutěž o nejsilnějšího tenistu - práce s činkami. Na závěr tenisového kempu se uskutečnil turnaj o ceny a poháry, tam děti zúročily nabyté dovednosti a získané zkušenosti nejen z kempu, ale i z celoroční práce. Sledovali jsme zajímavá utkání a některé zápasy měly vysokou sportovní úroveň. Chceme poděkovat Městu Mikulov za poskytnutou podporu, organizačnímu týmu za precizně odvedenou práci.Teplé dny mění zavedené pořádky

21.07.2015 18:21

Zdá se to s podivem, ale teplé letní dny mění zavedené pořádky tenisového oddílu v Mikulově. 

Z dovolené v zahraničí se vrátil president oddílu. A vletěl do ostrého zápasu po hlavě. S dlouholetým nejmenovaným členem oddílu. 

A stalo se nečekané ... .  Výsledek prvního setu zde nebudeme zmiňovat. Ani druhého.

Ale kdo je hodně zvědavý, může se zeptat Zdeňka Hapaly. 

Jen můžeme dodat to, co je v záhlaví našeho článku. Prostě parné dny na nás všechny doléhají a pak to, co bylo dříve nemyslitelné, prostě znenadání přijde. 

Všem členům oddílu přejeme, aby se jim dařilo a přečkali to vedro bez velké újmy.

Soutěže starších a mladších žáků

25.06.2015 14:10

Také tento rok hrají některé z dětí v našem tenisovém oddíle soutěžní zápasy družstev. Máme jedno družstvo starších a jedno mladších žáků. V každém soutěžním kole hrají vždy 4 chlapci a 2 děvčata. Každý z nich si odehraje jednu dvouhru a jednu čtyřhru. Celkem tak družstvo v sutežním dni odehraje 9 zápasů. Lichý počet zápasů znamená nakonec, že některé družstvo zvítězí.

Letos mají obě družstva v tabulce dalších 6 soupeřů (družstev) - převážně z Brna.

Jak si vedou naší starší žáci ve své soutěži? Zde je odkaz na jejich počínaní - cztenis.cz/starsi-zactvo/druzstva/sezona/2015/soutez/4597/druzstvo/7

A co naši mladší žáci? I jejich snažení si zde můžete prohlédnout - cztenis.cz/mladsi-zactvo/druzstva/sezona/2015/soutez/4609/druzstvo/5

Neumím posoudit každého z hráčů, ale chtěl bych pochválit všechny, kteří mají odvahu soutěže hrát. Žel to v dnešní době není úplně samozřejmé. Někteří možná mají obavu, ale soutěže jsou nejlepší variantou, jak zlepšovat svůj tenisový um. Trénovat je fajn, ale stres v ostrém zápase každého posune zase kousek dál. A za oddíl mohu říci, že je naším přáním, aby v Mikulově vyrůstali šikovní tenisti.

Kamil Čížek

Výsledky turnaje mixů

24.06.2015 16:33

V sobotu 20.6. se uskutečnil třetí ročník tenisového turnaje v MIXu o nejlepší dvojici města Mikulova a okolí. 
Ze základních kol se do finále probojovalo 6 žen a 6m užů, kteří v napínavém klání  bojovali o nejvyšší mety.
Poprvé byl zvolen systém losu a hraní každý s každým.

Nejlepšími páry mixů se stali (po náročném počítání bez pomoci PC :) ):
1. Hana Srncová + Jaroslav Petr.
2. Petra Doušková + Ondra Vlasák
3. Dáša Čížková + Kamil Čížek
4. Lenka Židelová /Březí/ + George Georgius
 
Za až  kuriozní  vyhodnotili organizátoři turnaje fakt, že se ve vyřazovací části stali spoluhráči manželé Čížkovi, kteří první tři kola odehráli každý s jiným parnterem.
IV. ročník se plánuje na konec září. Přijďte.

Nekončící Tour - mixy 2015

24.06.2015 10:36

V neděli 21.6. bylo sehráno šesté kolo turnaje, kterého se zúčastnil také president klubu.

Nejen že přišel pozdravit účastníky turnaje, ale dokonce byl jedním z hráčů.

Zasvěcené nepřekvapilo že se nakonec stal vítězem tohoto kola spolu se svou tenisovou partnerkou.

1. Srncová + Novák

2. Čížková + Čížek (dřeli jak to jen šlo, ale prezidenta neudolali)

3. Doušková  + Hadroušek (Znojmo)Páté kolo turnaje mixů bylo na programu v neděli, 31.5.2015.

Byla udělena první pokuta (láhev  vína) pro Zb. Turečka, který "hrál" opakovaně  raketou o zem. Nepřijatelné :). Manýry z Roland-Garros se v Mikulově nebudou tolerovat.

Pořadí:

1. Danielová +  Václavík

2. Doušková + Pleva

3. Vočková + Tureček


V neděli 24.5.2015 pokračoval turnaj mixů. Čtvrté kolo bylo z dosavadních nejnapínavější. 

První tři týmy uhrály vždy 2 vítězství a 1 prohru. O konečném pořadí rozhodovaly gamy.

Pořadí:

1. Srncová + Ivičič P. (16:11)

2. Ivičičová P. + Buchta (14:12)

3. Ivičičová H. + Petr (15:14)

  

V neděli 3.5.2015 pokračoval  turnaj v mixu třetím kolem. Tentokrát  hrálo pět dvojic - přibyla manželská dvojice - Židelovi.

Aby se však předešlo ovládnutí předních příček rodinnými klany, povolují zásady turnaje nově manželům hrát pouze jako soupeři. Jedná se samozřejmě o reakci na minulé vítěze - z druhého kola.

 

Pořadí:
1. Ivičicová + Židel
2. Danielová + Vočka
3. Doušková + Václavík

V ne 10.5. budou účastníci hrát poprvé i o ceny, které si účastníci turnaje sami přinesou.

 

Druhé kolo se hrálo podobným systémem v neděli 26.4.2015.
Pořadí:
1. Čížková + Čížek
2. Srncová + Tureček
3. Vočková + Václavík

 

V neděli, 19.4.2015, proběhlo první kolo miniturnaje ve smíšených čtyřhrách. Sešlo se 8 hráčů, muži si vylosovali spoluhráčky, Čtyři sestavené týmy hrály systémem každý s každým na 1 set.
Pořadí:

1. Srncová + Václavík
2. Ivičičová + Crhan
3. Danielová + Tureček

Zájemce a zájemkyně /z řad členů oddílu/ o smíšenou čtyřhru upozorňujeme, že na měsíc červen připravujeme turnaj. Včas budete o turnaji na těchto stránkách, nebo na vývěsce  klubovny, informováni.

Jaromír Crhan

 

1 | 2 | 3 >>